Blog dla turysty

przewodnik turystyczny
Jakie są rodzaje kwater

Bardzo dużo biur podróży oferuje różnego rodzaju kwatery, noclegi bardzo dużo ludzi korzysta właśnie z biur bo mają stu procentową pewność odpowiedniej oferty, którą się wybiera. Nie zawsze tak jest ile było oszustów, którzy zakładają małe biura podróży wystawiają super oferty i bardzo dużo ludzi z nich korzysta a jak dochodzi do terminu wyjazdu biuro znika to tak zwana firma kogucik dzisiaj jest jutro jej nie ma jest bardzo łatwo się nabrać właśnie na takie firmy.

Dlatego występują odpowiednie znane biura podróży, które mają swój zasięg na cały świat i są pewne. I bardzo dużo ludzi ich poleca i nie mam żadnych później problemów wszystko się zgadza tak jak było to przedstawione w ofercie.

Nie raz nawet jak się zamówi odpowiednia kwaterę czy nocleg, jak się przyjeżdża na wybrane miejsce to nawet można spotkać się z taką sytuacją że nie istniej w ogóle taka kwatera to była tylko fikcja żeby ludzi naciągnąć na koszty, i żeby się dany oszust wzbogacił jest to bardzo nie miłe i jest to bezprawne. Nie powinno się tak postępować z ludźmi, którzy wykupują całe swoje wakacje i rezerwują na to swój jedyny raz w roku urlop i nazbierane ciężko pieniądze na taki wyjazd. Najczęściej takich przypadków można spotkać w okresie letnim wakacyjnym gdzie ludzie szukają jak najtańszych ofert gdzie można pojechać. Wszystko się robi w pośpiechu i jak najtańszym kosztem lepiej trochę dopłacić i mieć zapewnione wakacje w odpowiednim biurze i mieć pewną kwaterę wraz z noclegiem a nie spać później na dworcach czy lotniskach bo coś nie istnieje wszystko trzeba trzy razy przemyśleć sprawdzić sobie biuro działalność dopytać się czy ktoś korzystał z tego biura i jakie były warunki i to na pewno pomoże w wyborze odpowiedniego biura podróży. Nie raz nawet się zdarza że hotel ma najwięcej gwiazdek a okazuję się że jest o najniższym standardzie. Na wszystko trzeba uważać i odpowiednio sprawdzać każdą wybraną kwaterę i nocleg. Żeby wakacje, urlop, odpoczynek był udany a nie kojarzył się z czymś nie miłym tylko z czymś rewelacyjnym.

Planowanie urlopu

Planując urlop trzeba dobrze wiedzieć gdzie chcemy jechać wypoczywać, jak wiadomo każde turystyczne miejsce ma swoje wady i zalety. Przeważanie już początkiem roku trzeba zadbać o miejsce noclegowe, gdyż często się zdarza, że braknie miejsc noclegowych. Choć coraz częściej okazuje się na miejscu, że jest jeszcze dużo wolnych kwater. Szukając miejsca noclegowego lub jakiejś kwatery obecnie najczęściej korzystamy z Internetu.

W danej miejscowości istnieją róże strony zbiorcze reklamując poszczególne miejsca noclegowe. Oczywiście musimy pamiętać, że to co na stronie danego miejsca noclegowego jest opisane może okazać się zupełnie czym innym w rzeczywistości. Przykładowo  może być podane szereg  udogodnień i atrakcji, za które płacimy nie małe pieniądze, a okazać się może na miejscu  zupełnie coś innego. Coś co w ogóle nie pasuje z opisem na stronie internetowej danego obiektu. W tedy w takim przypadku pozostaje nam przecierpieć naszą sytuacje lub co wydaję mi się lepszym rozwiązaniem zrezygnować od razu po stwierdzeniu niezgodności i stwierdzeniu niskiego poziomu wyposażenia.

Możemy spokojnie takie rozwiązanie wybrać gdyż i tak  jak wyżej opisałem znajdziemy na miejscu znacznie lepszy nocleg ze wszelkimi wygodami i dbałością o nas czyli po tercjalnych klientów. Kwatery rozsiane są  często po całym mieście, gdyż w takich miastach turystycznych, zarabianie na turystach jest najlepszym i najłatwiejszym sposobem na zarobek.

Mogę stwierdzić z własnych obserwacji, że i tak w miastach turystycznych często innego sposobu na zarobek nie ma, więc w przypadku może zostaje zarobek na turystach, no i jeszcze rybołóstwo , co i tak jest bardzo ograniczone przez przepisy unii europejskiej. W przypadku miejscowości położonych w terenach górskich podobnie jak tych nad morzem gdzie się nie spojrzy to są informacje o wolnych kwaterach lub wolnych noclegach. Prawdopodobnie gdybym był mieszkańcem takiej miejscowości turystycznej  sam starał bym się zarobić na turystach oferując noclegi czy kwatery.

28 Rodzinne wyjazdy

Bardzo często mieszkając w mieście lubimy gdzieś wyjeżdżać z rodzinną poza nasze miasto by odetchnąć świeżym powietrzem. Często zajmujemy się turystyką górską, czy też jedziemy nad może, oczywiście każdy wybierze to co lubi. Biorąc pod lupę turystykę górską często zaczynamy od naszych bardzo pięknych i urokliwych gór, ale by zabrać się za chodzenie po górach czy to nasze tatry, czy jakiekolwiek inne góry trzeba uważać, gdyż łatwo sobie zrobić krzywdę.

Trzeba być dobrze wyposażonym poczynając od butów do chodzenia po górach, nie przemakalnym ubraniu, oraz ciepłym ubraniu to jest bardzo ważne gdyż jak wiadomo w górach jest znacznie zimniej, dobrze wyposażenie typu latarka, i inne  tego tupu przedmiotu ułatwiające wydostanie się z jakiś nie oczekiwanych przygód, często bardzo groźnych przygód. Pogoda w górach może zmienić się w jednej chwili, przykładowo może być piękne niebieskie czyste niebo z mocno świecącym słońcem, a po chwili po paru minutach już może nas zastać burza, a w tedy to biada nam. W okresie letnim gdy bardzo dużo ludzi zacznie uprawiać turystykę górską.

W tedy to działa proporcjonalnie do wzrastania wypadków najczęściej gdy turyści są źle wyposażeni lub turyści nie zachowają obowiązkowej ostrożności. Często w komunikatach radiowych, czy też w telewizyjnych wiadomościach możemy zobaczyć lub usłyszeć  o interwencjach tatrzańskiego ochotniczego pogotowia ratunkowego. Owe pogotowie w tedy musi zabierać rannych turystów ze szlaku. Inna sytuacja ma się jeśli chodzi o morze. W tym przypadku turyści nie narażają się aż tak bardzo na wypadki, jak to się ma na turystów górskich. Turystyka nad morska  głównie polega na zwiedzaniu zabytków miejscowości w której jesteśmy, czy pływaniem promami statkami czy łodziami albo bardzo pięknymi żaglowcami, no albo po prostu w przypadku ładnej pogody opalamy się na słońcu. Obiektywnie rzecz biorąc turystyka  nadmorska dla ludzi o bardziej leniwej naturze. Każdy wybierze co mu lepiej pasuje ale najlepiej wybrać trochę morza i trochę gór.

Ceny turystyki

Będąc turystą musimy być dobrze zorientowaniu w cenach naszych przyjemności z których korzystamy , tak więc ceny się wahają zależności jaki mamy miesiąc, wiadomo okres wakacji jest najdroższy. Różnica cenowa może się w wzrastać nawet o 100 procent. Za noclegi, kwatery i w ogóle nasze bycie turystą może być o wiele droższe niż w miesiącach jesiennych czy wczesno wiosennych. W przypadku gór, drogimi miesiącami poza miesiącami letnimi są jeszcze miesiące zimowe, te miesiące są nawet jeszcze droższe niż miesiące letnie, a to ze względu oczywiście na narciarzy.

W miesiącach gdy góry pokryte są śniegiem rzesze narciarzy udają się w góry by oddać się swojej pasji, czyli szusowaniu po zaśnieżonych stokach, tym samym windując ceny znacznie do góry. Ceny za wszystko , poczynając od biletów różnego rodzaju czy to za baseny termalne, wyciągi narciarskie, jedzenie w karczmach góralskich, kończąc na miejscach noclegowych, kwaterach lub schroniskach.

Turystyka górska zimą jest więc znacznie droższa niż w innych miesiącach. Ale dla pasjonatów gór i jazdy na nartach to nie jest nic odstraszającego. Pisząc o zimowej porze w górach pod względem turystyki nie można zapomnieć o morzu. Choć jak wiadomo z kąpieli skorzystają tylko osoby zwane morsami czyli ludzie którzy lubią kąpiele w lodowatej wodzie. No i w porze zimowej turystyka jest znacznie mniej rozwinięta nie jest tak drogą jak latem czy zimą w górach. W porze zimowej nad morzem turyście to głównie pensjonariusze uzdrowisk i pacjenci sanatoriów, korzystający z bardzo zdrowego powietrza nad morskiego zawierającego jod. Poza tymi klientami to raczej rzadko spotyka się turystów przyjeżdżających w taki sposób nad morze jak w okresie letnim. Nad morzem zimą ceny nie są tak wysokie jak latem. Z perspektywy osoby oferującej kwatery czy noclegi o wiele korzystniej się mają pensjonaty w górach, gdyż praktycznie cały rok tereny górskie mają coś do zaoferowania. W okresie letnim wycieczki na górskie szlaki, a w okresie zimowym „białe szaleństwo”.

Noclegi w górach

Korzystając z noclegów w górach w różnych porach roku możemy zauważyć jak to się przekłada na pory roku. Z doświadczenia wiemy, że największe wzięcie ma lato i zima. Lato górskie wycieczki i zimą jazda na nartach i nie tylko. Ale ogólnie rzecz biorąc, góry przyciągają swych miłośników niezależnie od pory roku. Możemy ceny przedstawić w sposób humorystyczny, tak więc chcą z obrazować ceny za kwatery  noclegowe dla matematyka można to zrobić w postaci wykresu, który by przedstawiał sinusoidę.

Możemy też przedstawiać dla innych grup ludzi. Dla elektroników by to sobie wyobrazili może to być wykres, przebieg prądu wyprostowanego jednopołówkowo. Dla geografa który ogląda mapę możemy przyjąć że niziny to wiosna i jesień, a lato i zima to wyżyny na zaznaczone na mapie. Dla policjantów to prędkość dopuszczalna to niskie ceny a prędkość za duża to ceny wysokie. Tak więc brak mandatów to wiosna i jesień, a obecność mandatów to lato i zima. Nauczyciele to wiosnę i jesień mogą symbolizować jedynki dla uczniów, a piątki lato i zimę. Dla makrela giełdowego spadki na giełdzie mogą symbolizować wiosnę i jesień. Natomiast wzrosty  na giełdzie symbolizować mogą lato i zimę. No i oczywiście dla farmaceutów i lekarzy jeśli się uprzemy to możemy porównywać, że wzrost pacjentów najczęściej spowodowany grypami i przeziębieniami zimą też można podciągnąć, że to oznacza duże ceny w górach.  Takich porównań można wymyślać bardzo wiele, aż pomysły się skończą.

W dzisiejszych czasach można bardzo różnie przedstawić pojęcia kwatery, noclegi turystyka to wszystko zależy indywidualnie od osoby. Ważne jest żeby skorzystać z odpowiedniej kwatery, noclegu liczy się udany urlop, odpoczynek, wypoczynek itp. Na turystkę danego kraju mam wszystko wpływ najmniejsze nie dopilnowanie czegoś może prowadzić do negatywnego stosunku do właśnie tego kraju i już nikt więcej nie przyjedzie i się gospodarka zniszczy, zepsuje, opóźni więc trzeba mieć wszystko pod kontrolą. Więc trzeba odpowiednio dbać o własne kraj.

Podobne

image Turystyka nie pojawiła się wczoraj, ani tydzień temu. Turystyka jest znana od zawsze. Turystyka była zawsze. Tylko po prostu nie była tak rozwinięta. Turystyka mimo wszystko jest z nami od zawsze. Przecież zawsze się podróżowało. Obojętnie w jaki sposób. Tylko po prostu kiedyś nie było jeszcze określenia „turystyka”. Turystyka jest dla nas. Turystyka jest nam potrzebna. Warto jest więc ją szanować. Warto jest o to wszystko dbać. Przecież wszystko jest dla ludzi. Przecież każdy ma swoje możliwości. Przecież możemy naprawdę wszystko. Warto jest o tym pamiętać. Warto jest to wiedzieć. Szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy turystyki. Turystyka jest ważna. Nie można o niej zapominać. Przecież jest potrzebna. Była potrzebna od samego początku. Tylko po prostu kiedyś aż tak się z tej turystyki nie korzystało. Nie było to wszystko dla nas takie ważne i potrzebne. Technika poszła do przodu. I właśnie to sprawiło, że jest tak jak teraz. A jeszcze nawet może być lepiej. Warto to wszystko doceniać. Naprawdę.