Blog dla turysty

przewodnik turystyczny
Kaszuby

Podróżując po Kaszubach nie sposób jest ominąć i nie zapoznać się z urokami tajemniczych kręgów znajdujących się, jako rezerwat położony w niedalekiej odległości od Chojnic i równie bliskiej liczbie kilometrów od Czerska. Obszar ten stał się unikalnym rezerwatem przyrody w 1958 i zajmuje powierzchnię blisko 16 hektarów. Przeprowadzone badania udowodniły obecność kilkunastu takich kamiennych kręgów i kurhanów. Jest to jedno z nielicznych miejsc tego typu w skali europejskiej i rok rocznie przyciąga na swój teren wielu turystów z kraju i zagranicy. Wielu radiestetów jest przekonanych o leczniczej mocy tego miejsca i sugeruje korzystanie z odwiedzin rezerwatu i czerpanie w ten sposób mocy.

To tylko jedno z tak urokliwych miejsc godnych zwiedzenia podczas turystyki po uroczych Kaszubach innym nie mniej oryginalnym miejscem są bunkry znajdujące się w Mirachowie. Wchodząc do nich przeżyjemy niesamowite uczucie. Nieopodal tego miejsca znajduje się domek myśliwski, który świetnie nada się na nocleg i miejsce naszego wypoczynku po wielogodzinnym podróżowaniu po ścieżkach i bezdrożach Kaszub.

Oryginalnym miejscem godnym upamiętnienia w naszych wojażach turystycznych jest bez wątpienia skansen znajdujący się w Szymbarku, zapoznamy się tu ze starodawną kulturą mieszkańców Kaszub.

Dla nieco aktywniejszych jest wystosowana propozycja spływu kajakowego na rzece Wda, Brda i Zbrzyca. Udostępniona możliwość wypożyczenia sprzętu pod postacią kajaku w przychylny i nader korzystny sposób wpływa na tego typu ofertę. Istnieje możliwość wypożyczenia kajaku dwu osobowego jak i jednoosobowego, to dla tych, którzy na tego rodzaju wycieczkę wybrali się samotnie i być może chcą odnaleźć bratnią duszę na szlaku.

Spływy kajakowe w ostatnim czasie zaczynają cieszyć się coraz to szerszym zainteresowaniem i zdobywają wielu chętnych na aktywną formę wypoczynku, połączonego z obcowaniem na łonie natury. Zwiedzając w ten sposób Kaszuby odnajdziemy również wiele ciekawych miejsc agroturystycznych, w których to mamy możliwość bezpiecznego spędzenia nocy.

Agroturystyka

Agroturystyka to fenomen polegający na umiejętnym połączeniu tradycji z nowoczesnością. Tradycja, która udostępnia przyjezdnym turystom z dużych miast na zapoznanie się z przebiegiem prac polowych a nawet na czynny udział w tego typu pracach. To także możliwość skosztowania wiktuałów Dostępnych tylko i wyłącznie w wybranym regionie, do którego się udaliśmy. Czasem mamy możliwość indywidualnego przyrządzenia ich. Najczęściej wszystkie artykuły pochodzą z przydomowego ogródka bądź małej szklarni postawionej w tym celu.

Owoce i warzywa są świeże i bez dodatków jakichkolwiek przyspieszaczy i chemikali wpływających na szybszy ich wzrost. W wielu przypadkach gospodarstwa agroturystyczne znajdują się nieopodal jezior i dodatkowym atutem zachęcającym do przyjazdu w takie miejsce stanie się możliwość popływania łódka i złowienia ryby. Nie musi to być sum olbrzym a wystarczy drobna płotka i świadomość, że dokonaliśmy tego połowu sami, bez udziału osób trzecich.

Oczywiście różnica w walce obu tych ryb jest diametralna, ale to maja być wymarzone wakacje polegające przede wszystkim na wypoczynku a nie profesjonalnych połowach.

Gdyby pogoda dopisała i będziemy gościć w końcówce wakacji lub pierwszych dniach jesieni to istnieje tez możliwość chodzenia po lesie i szukania grzybów. To także obcowanie z wieloma zwierzętami znajdującymi się na terenie kwatery agroturystycznej. Taka jest oferta tradycji w tego typu miejscu, jednak i nowoczesność zawarta i udostępniona dla zwiedzających stoi na najwyższym poziomie. Standardem jest TV i antena satelitarna wysoki poziom wyposażenia pokoi i łazienek.

Coraz częściej też dochodzi możliwość korzystania z Internetu w tego typu miejscach.

Wszystko to jest robione w trosce o jak najbardziej przychylny wizerunek i zadowolenie odwiedzającego turysty po to, aby wrócił on także w to samo miejsca podczas następnych swych wakacji i planowanych wyjazdów. Tak, więc agroturystyka i rywalizacja w tej dziedzinie staje się, co roku coraz to bardziej wymagająca i zmuszająca do poszukiwań nowych rozwiązań.

Turystyka w Polsce

Ostatnio zauważyłam, że turystyka naszego kraju znacznie się poprawiła. Powstaje coraz więcej biur podróży, które w bardzo atrakcyjnych cenach oferują swoje propozycje wycieczek zarówno krajowych jak i zagranicznych. Sama ostatnio skorzystałam z jednej z ofert jakie miało pobliskie biuro podróży. Byłam bardzo zadowolona z rezultatu organizacji. Właściwie nie miałam na co narzekać. Wszystko było w wyśmienitej formie. Nocleg pierwszej klasy. Posiłki oferowane przez hotel wyśmienite. Po prostu mogłabym polecić to biuro bez wahania. Wiadomo, że niektórzy z nas decydują się na to, że sami chcą zorganizować wszystko. Wciąż wielu z nas decyduje się na dojazd własny do hotelu za granicą. Jednak ja myślę, że o wiele wygodniej jest skorzystać z dojazdu. A ta po tak długim czasie jazdy może naprawdę szwankować. Chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę. Nawet podczas podróży przez Polskę zdarzają się zaśnięcia, a co dopiero jeśli mielibyśmy przejechać taką długość drogi.  Nocleg, który rezerwujemy za granicą również powinniśmy dokładnie sprawdzić. Standardy hotelowe za granicą mogą się bardzo różnić. Ogólnie uważa się, że nie powinniśmy wybierać miejsc noclegowych, które nie mają co najmniej trzech gwiazdek w skali jakości usług hotelowych. Dopiero takie miejsce może nas w pełni usatysfakcjonować. W innym wypadku możemy spotkać się z robakami pod łóżkiem, nie miłą obsługą czy też innymi niedogodnościami. To nie są żarty ! Lepiej jest liczyć się z trochę wyższym kosztem wycieczki niż spotkać się z tak nie miłą niespodzianką. Chyba nikt z nas nie chciałby takiego rozwiązania co do swoich wczasów, na których chciał wypocząć. Jeśli chcemy zaoszczędzić na kosztach hotelu to właściwie lepiej jest nie jechać. Bo nocleg w czasie pobytu na wakacjach jest bardzo ważny, nawet wtedy, kiedy nie mamy zamiaru przebywać w nim zbyt dużej ilości czasu.  Takie rozwiązanie może okazać się nie skutecznie kiedy przyjdzie akurat czas niepogody i deszczowych dni. Każdy powinien sobie zdawać sprawę z tego, że pogoda wcale nie musi należeć w tym czasie do najlepszych.

Podróż poślubna

Był już ślub, noc poślubna. Teraz przyszła kolej na podróż poślubną. Aby najlepiej zorganizować tą wycieczkę najlepiej jest udać się do biura podróży. Teraz bardzo wiele z nich organizuje specjalne oferty dla nowożeńców. Trudno się temu dziwić, bo para młoda jest bardzo częstym klientem takich miejsc. Mimo, że z organizacją ślubu oraz wesela wiążą się wysokie wydatki to wciąż wiele par nie zapomina, że ma to być właśnie ich święto i, że to oni mają zapamiętać ten dzień na długo. Ci, którzy zapominają o sobie niestety czują jedynie zmęczenie i wracają do codziennego życia. Teraz wiele par decyduje się na wspólne życie już przed ślubem dlatego też nie wiele zmienia się w ich życiu poza obrączką. Dlatego też podróż poślubna jest czymś o czym nie powinno się zapominać, ani też rezygnować z tej możliwości. Podróż poślubna jest niezwykła i nie zapomniana zwłaszcza wtedy, kiedy jest dobrze zorganizowana. Aby tak właśnie było jak już pisałam warto wybrać się do biura podróży. Ostatnio widziałam nawet ofertę dla nowożeńców, która zawierała w sobie dodatkową ofertę wspólnego masażu, zabiegów Spa oraz przejażdżkę na słonie.

Takie możliwości na pewno spodobają się nie jednemu z nas. Tym samym takie atrakcje czynią podróż poślubną prawdziwą niezapomnianą przygodą. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie takiej wycieczki to możemy chociaż pomyśleć  wynajęciu miejsca noclegowego w jakimś ładnym miejsce naszego kraju. Turystyka Polski jest również co raz lepiej rozwinięta, dlatego też wiele par decyduje się na spędzenie tego czasu w ojczyźnie. Tutaj możemy odpoczywać na morzem czy podziwiać piękne góry. I wcale nie musi to oznaczać, że podróż ta będzie mniej atrakcyjna. W zasadzie wszystko zależy od nas samych, ponieważ w końcu to ten czas mamy spędzić ze sobą.

Kiedy dokonujemy rezerwacji noclegów na te dni warto się zapytać czy mają jakieś dodatkowe udogodnienia dla świeżo upieczonych małżonków. Teraz coraz więcej malowniczych pensjonatów w górach decyduje się na wystosowanie takich ofert w miarę swoich warunków.

Urlop za granicą

W tym roku na czas urlopu zaplanowaliśmy wycieczkę za granicę, jednak nie wiemy od czego powinniśmy zacząć ? Marzą nam się wczasy na tropikalnych wyspach. Jednak od czego powinniśmy zacząć ? Za pewne najprostszym sposobem na to może być skorzystanie z ofert biur podróży, których jest teraz bardzo dużo na rynku. Konkurują one ze sobą przede wszystkim cenami. Jednak nie powinniśmy się dać pokusić na te oferty, które są w najniższych cenach.

Czasami może się okazać ,że warunki po przybyciu na miejsce są inne niż te opisywane w katalogu oferty. A na pewno będzie to dla nas nie lada problemem, kiedy będziemy zmuszeni do spędzenia dwóch tygodniu w miejscu, gdzie do jedzenia wchodzą nas robaki. Mimo, że wydaje się być to nie realne to wciąż w biurach podróży możemy znaleźć takie oferty, które proponują nam właśnie takie noclegi. Turystyka naszego kraju wciąż się rozwija, jednak mimo to ciągle wielu ludzi woli spędzić czas urlopu za granicą. Za pewne bardzo dużym czynnikiem, który na to wpływa jest pogoda. W ostatnich latach pogoda w miesiącach letni w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też ludzie nie chcą tracić pieniędzy na wczasy nad polskim morzem, kiedy to przez cały pobyt będą zmuszeni przebywać w pokoju hotelowym, gdzie wynajęli nocleg.

To powoduje, że polskie morze czy też inne krajobrazy stają się o wiele mniej atrakcyjne od tych, które obfitują wysoką temperaturą oraz niskim wskaźnikiem opadów. Nie ma się co dziwić. Żaden z nas nie lubi płacić za coś z czego nie jesteśmy zadowoleni. Zwłaszcza jeszcze wtedy, kiedy dotykowo tracimy na to czas. Nie jest to przyjemny aspekt dla żadnego z nas. Dodatkowo wczasy zorganizowane przez biuro podróży mają również inne swoje zalety. Jedną z nich jest organizacja. Jeśli biuro stanie na wysokości zadanie i wycieczka będzie w pełni perfekcyjnie przygotowana to naprawdę możemy wypocząć i zapomnieć o codzienności., a na wet poczuć się jak prawdziwi królowie. Chyba każdy z nas chociaż raz marzył o czymś takim.

Podobne

Relaks w tropikach?

Któż z nas nie marzy o wakacjach w ciepłych krajach na przykład nad Morzem Śródziemnomorskim czy w innej części naszego globu? Jestem pewna, że takie myśli miał niemal każdy z nas. Dla niektórych będzie jednak zaskoczeniem fakt, iż owe wakacje są bardziej dostępne niż kiedykolwiek. A to ze względu na stosunkowo mocną pozycję złotego w stosunku do zagranicznych walut jak na przykład dolar czy euro, co niewątpliwie ma znaczy wpływ na ceny wycieczek. Nie każdy człowiek zdaje sobie sprawę także z tego, że ceny żywności czy alkoholu w kraju takim jak Egipt, Turcja czy Tunezja są nawet kilkakrotnie niższe od cen w nadmorskich, polskich kurortach, a za tymi zagranicznymi przemawia dodatkowo fakt, że pogoda w takich państwach jest raczej niezmienna, a my możemy być pewni, że kolejny dzień będzie pogodny i słoneczny.

Dokąd na odpoczynek?

Zastanawiając się nad tym, gdzie spędzić najbliższy urlop niejeden człowiek bierze pod uwagę to, jakim środkiem transportu może się tam dostać. Wybór jest bowiem bardzo duży: biura podróży oferują bowiem zarówno wycieczki autokarowe jak i busami, rejsy statkami oraz przelot samolotowy. Ten ostatni środek transportu budzi jednak wiele kontrowersji. Z jednej strony bowiem docierają do nas wiadomości, o tym, że badania statystyczne wskazują na samolot jako na najbezpieczniejszy środek lokomocji, z drugiej strony niepokoją nas ciągłe informacje o katastrofach samolotu, w której giną setki osób czy o tym, iż dany samolot został porwany przez zorganizowaną grupę przestępczą i trwają negocjację na temat okupu i ewentualnego uwolnienia zakładników. Dokonując więc wyboru takiej wycieczki stajemy przed nie lada wyzwaniem.

Czego szukać?

Każdy z nas chcąc dokonać wyboru kraju czy dokładnego regionu danego państwa, w którym zamierza spędzić wakacje wszelkich niezbędnych mu do tego informacji szuka w licznych biuletynach informacyjnych, które odnaleźć można w każdym biurze podróży. Takie osoby zapominają jednak często o tym, że wszelkie niezbędne informacje czy wiadomości w postaci zdjęć, opisów pokoi czy wyposażenia hotelu znajdują się także w Internecie. Co bardzo istotne, a czego nie odnajdziemy w informatorach w Internecie odnaleźć możemy opinie na temat danego hotelu, jego recenzje czy opinie osób, które spędziły w nim określony czas. Uważam, że rekomendacja jaką udzielają tacy ludzie jest niezwykle istotna i powinna być brana pod uwagę przy wyborze i podczas planowania każdym wakacji, bez względu na to czy spędzamy je w Polsce czy za granicami naszego kraju.