Blog dla turysty

przewodnik turystyczny
Niezapomniany wypoczynek

Niezapomniany wypoczynek spędzają Polacy na różne sposoby. W kraju naszym nie brak, jak wiadomo, atrakcji turystycznych, brak jest natomiast nieraz odpowiedniej reklamy. Polacy nie zawsze umieją wypromować swe okolice, nie zawsze potrafimy sprawić, by rodacy nie uciekali na wakacje do odległych krain, sprawić, by przyciągnąć turystów nad polskie morze, w nasze piękne góry czy nad nasze unikalne w skali europejskiej, jeśli nie światowej jeziora mazurskie. Przydałaby się nieraz lepsza promocja naszych miast, wsi i miasteczek. Niestety nie ma co liczyć na polityków, trzeba sprawy brać w swoje przedsiębiorcze ręce i w ramach lokalnych samorządów starać się wypromować na kraj a także poza jego granice miasteczko turystyczne. Świetnie sobie z tym poradziło zachodniopomorskie miasteczko nad naszym morzem; Rewal od lat jest bardzo chętnie odwiedzany przez zwolenników słonecznych kąpieli w, jak się w filmie Piwowskiego wyraził jeden z rejsowiczów, pięknych okolicznościach przyrody. Oczywiście w pięknych i niepowtarzalnych, jak mówił bohater kultowej polskiej komedii. Bo rzeczywiście w Rewalu przyroda jest niepowtarzalna, jest piękna i nie jest skażona piętnem destrukcyjnie na nią działającej cywilizacji. Nie znaczy to oczywiście, że Rewal przypomina średniowieczną osadę, gdzie garnki wciąż ręcznie się lepi, konie podkuwa u kowala, wręcz przeciwnie, jest to miasteczko nowoczesne, świetnie zagospodarowane przestrzennie, świetnie przygotowane na przyjęcie turystów zarówno tych, którzy zamawiają najdroższe i najbardziej luksusowe noclegi w Rewalu, jak i tych, którzy rezerwują sobie niedrogie acz przyjemne i komfortowe domowe pokoje w Rewalu. Zaletą miasteczka jest także jego położenie, z jednej strony mamy atrakcyjny turystycznie konkurencyjny Trzęsacz, z drugiej zaś Niechorze i Pogorzelicę.

W samym Rewalu turyści liczyć mogą na wiele atrakcji przygotowanych zarówno z myślą o dorosłych jak i dla dzieci, mamy zatem wielką halę sportową z gabinetem odnowy biologicznej, mamy zabytkową kolejkę wąskotorową, piękny kościółek.

Rodzinnie w hostelu

Hotele mają tą zaletę że za stosunkowo niewielkie pieniądze może w nich spać kilka osób w jednym pokoju. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla rodziny z dziećmi. Dzięki temu można w wygodny sposób spędzić noc w całkiem dobrych warunkach.

Zdarza się, że odkładamy, albo wręcz rezygnujemy z wypoczynku dlatego, że nie możemy znaleźć miejsca wystarczająco komfortowego, żeby spędzić tam wakacje na przykład z małym dzieckiem. We Wrocławiu nie powinno być takiego problemu, ponieważ wiele z tamtejszych hosteli jest przygotowanych do podejmowania także najmłodszych gości.

Temat wydaje się banalny, chodzi przecież zaledwie o noclegi we Wrocławiu. W gruncie rzeczy jednak problem jest dość poważny, chodzi bowiem o całą masę pomniejszych zagadnień, które sprawiają, że czasem urlop z dzieckiem bardziej męczy niż relaksuje. Już więc drobne zmiany w funkcjonowaniu hostelu mogą okazać się niemal przełomowe. Po pierwsze- pomieszczenie na wózek. Zawsze wygodniej jest zostawić go gdzieś nieopodal drzwi wyjściowych a nie wnosić na przykład na trzecie piętro. Oczywiście nie wspominając już o wszelkich podjazdach czy chociażby dodatkowej łazience. Wszystko to wydaje się mało istotne, ale dopóki patrzy się na cała sprawę z boku.

Niejeden hostel Wrocław przygotowując specjalne pokoje dla rodziców z dziećmi rzucił rękawicę hotelom, które wcześniej były wśród rodziców zdecydowanie popularniejsze. Obecnie coraz częściej wybieramy dobra jakość w niskiej cenie, czyli noclegi w hostelach. Prawda jest taka, że z hotelowych luksusów i tak nie skorzystamy zajmując się naszą pociechą, więc w gruncie rzeczy nie ma żadnego powodu, dla którego warto by było zapłacić więcej za nocleg w hotelu. Tym bardziej, że w którymś punkcie Wrocławia na pewno uda się znaleźć hostel o bardzo zbliżonych warunkach, ale za znacznie mniejsze pieniądze. A to jak wiadomo jest jeden z poważniejszych argumentów podczas planowania rodzinnego wypoczynku.

Na narty do Włoch

Z tego co zauważyłam wiele osób, które nie zna się na nartach wybiera się do hotelu o nazwie narty Paganella. Wynika to chyba stąd, że jest to naprawdę śliczny hotelik, który nie pomieści zbyt wielu gości. Poza tym okazuje się również, że hotel ten cieszy się wręcz nienaganną opinią. Nie znam osoby, której w tym właśnie miejscu by się nie podobało. Podobną sławę ma również hotelik o nazwie narty włochy. Tutaj jest tylko ta różnica, że ten hotel jest znacznie większy i przyjmuje znacznie więcej gości. Tym samym nie ma tutaj takiej ciszy jaka miała miejsce hoteliku opisanym jako pierwszym. Poza tym ważne jest tutaj również to, że ten hotelik cieszy się świetną reputacją jeżeli chodzi o stoki. Okazuje się, że również pensjonat o nazwie narty dolomity ma świetne położenie. I właśnie to położenie jest tutaj prawdziwym atutem tego właśnie miejsca. Każdy kto chociaż raz trafił właśnie do tego pensjonatu rok rocznie później do niego wraca. Nie da się ukryć, że miejsce to jest naprawdę bardzo urokliwe a do tego idealne dla zapalonych narciarzy.

Wpisując w przeglądarkę hasło typu „narty dolomity” mamy pewność, że pokażą nam się wszystkie hotele i trasy turystyczne w tym właśnie regionie. Tutaj zdecydowanie od nas zależy gdzie tak naprawdę chcemy jechać. Każde interesujące nas miejsce wystarczy po prostu wpisać w okienko przeglądarki, aby przekonać się o tym jakie tam właśnie są ceny. Wpisując więc „narty włochy” możemy przekonać się jaki ogrom ofert na nas czeka. Wystarczy tylko, że je przeszukamy i sprawdzimy co i za ile możemy dostać. Tutaj cały wybór zależy od nas. To my wybieramy pensjonat,  a także miejscowość do której chcemy się udać na wymarzony przez cały rok odpoczynek. Z tego co wiem ludzie często wpisują hasło typu „narty Paganella”, gdyż mało kto wie, że jest to naprawdę bardzo piękny region jeżeli chodzi o jeżdżenie na nartach. Wiedzą o tym praktycznie tylko i wyłącznie ci ludzie, którzy praktycznie rok rocznie jeżdżą sobie gdzieś na narty. Ktoś kto w tej dziedzinie jest laikiem zdecydowanie nie będzie wiedział gdzie ta miejscowość leży.

W Zakopanym

Osobiście uważam, że każdy kto był kiedykolwiek w Zakopanym powinien spróbować paru rzeczy, które moim zdaniem są nieodzownym elementem tego miasta. Powiedziałabym nawet, że te drobne elementy tworzą to właśnie miasto. Przede wszystkim więc jeżeli ktoś uda się do tego miasta powinien udać się na spływ Dunajcem. Dobrze byłoby również, jeżeli oczywiście czasu na to wystarczy, udać się nad Morskie Oko. Są to przecież dwie podstawowe atrakcje, których człowiek nie może przegapić będąc w Zakopanym. Poza tym Zakopane oferuje jeszcze szereg mniejszych atrakcji takich jak na przykład oscypek czy też rozmowa z prawdziwymi góralami. Dla wielu ludzi dużą atrakcję stanowi również fakt, że mogą oni bez problemu zrobić sobie zdjęcie z białym misiem, który przecież jest niejako symbolem polskich gór. Jest to naprawdę bardzo dobry „wabik” na turystów, którzy przecież uwielbiają sobie robić przeróżne zdjęcia, które później są dla nich pamiątką z pobytu w danym miejscu. W sumie zdjęcie to zawsze zdjęcie. Można je włożyć do albumu.

Jeżeli ktoś ma zamiar wybrać się do takiego miasta jak Zakopane zdecydowanie nie może zapomnieć o tym, aby odwiedzić niektóre z atrakcji jakie oferuje to miasto i jego okolice. Nie da się ukryć, że Zakopane z wszystkich naszych polskich miast jest jednym z tych, które naprawdę mają nam do zaoferowania bardzo dużo. Może w nim świetnie się bawić nie tylko w lecie ale także i zimą. W sumie nie ma znaczenia w jakiej porze roku udamy się do Zakopanego. W Zakopanym przecież człowiek może się świetnie bawić przez cały rok. Wystarczy po prostu wiedzieć dokładnie co chce się robić i co należy zwiedzić będąc właśnie w tej miejscowości. W tym celu zdecydowanie mogą nam pomóc wszystkie przewodniki i strony Internetowe na ten temat. Dobrze było by się również poradzić osób, które na co dzień mieszkają w tej właśnie miejscowości co ich zdaniem wypadałoby zwiedzić. Odwiedzając to miasto wszyscy mają pewność, że nie pożałują swojego wyboru, gdyż Zakopane jest naprawdę przecudnym polskim miastem do zwiedzania i do odpoczywania w nim.

 

Podobne

image Wiele osób wybierając się np. na jakieś wakacje zastanawia się nad tym, czym na te wakacje się wybrać. Opcjami są np. samochód i autokar. Co wybrać? Co będzie dla nas lepsze? Wszystko zależy od nas. Wszystko będzie naszą opcją. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. Mamy swoje możliwości, mamy swoje prawa. Możemy wybrać to co chcemy. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych możliwości. Wszystko jest naszą opcją. Pamiętajmy o tym. Wszystko może być spokojnie dla nas. Wszystko może być spokojnie naszą opcją. Mamy swoje prawa, więc korzystajmy z nich. Jeśli nie będzie potrzebny nam samochód to po prostu warto jest się wybrać autokarem. Wiele jest opcji. Autokar może być wygodniejszy, ale nie dla wszystkich. Autokar może być dla każdego. Są osoby, które wybiorą samochód. Ponieważ będą go miały stale przy sobie, gdy będzie potrzebny. Wszystko jest naszą opcją. Wszystko jest naszą możliwością. Wszystko tak naprawdę zależy od ludzi. Pamiętajmy o tym. Doceniajmy to. Mamy spokojnie do tego prawa.