Blog dla turysty

przewodnik turystyczny
Noclegi dla młodych

Młodość ma swoje prawa, a jednym z nich jest prawo do nieskrępowanej wolności w wyborze miejsc docelowych podróży. Zaczynamy samodzielne wojaże na studiach albo w liceum, zazwyczaj z dość ograniczonym budżetem wakacyjnym. To jednak nie jest wcale niczym, co w znaczący sposób powinno modyfikować nasze wakacyjne plany.

Sposobem na to, żeby nie przeciążyć swojego portfela są noclegi Wrocław tanio. Tanio można wyspać się w większości wrocławskich hosteli. Konkretna cena zależy oczywiście między innymi od lokalizacji, ale zazwyczaj oszczędzimy w porównaniu do cen hotelowych nawet kilkakrotnie. Pozostaje faktem, że za te niewielkie pieniądze nie zamieszkamy raczej w pałacu, ale też pałace w młodym wieku nie są nam do szczęścia potrzebne. Wystarczy tylko łóżko, koc i prysznic.

Te podstawowe wygody spełniają wszystkie hostele, w większości z nich jest też dostęp do internetu, a więc młodzi ludzie mają już wszystko, czego mogliby chcieć. Dzięki temu hostele podbiły serca młodych obieżyświatów, a Wrocław dodatkowo sprawił, że są to miejsca naprawdę magiczne, często z własną, ciekawa historią. Wtedy to już nie jest zwykły nocleg Wrocław, ale często żywa lekcja historii.

Właśnie pierwsze, przespane w hostelach noce, na najdłużej zostają w pamięci i często wpływają na decyzje podejmowane odnośnie kolejnych wycieczek i miejsc noclegowych. Z całą pewnością należy wrocławskie hostele uznać za świetne miejsce, w którym mogłaby się zaczynać każda podróż, albo do których taka wycieczka mogłaby prowadzić. Tym bardziej, że zazwyczaj zdecydowanie silniej niż hotele integrują one z miastem, są jego żywym fragmentem, a nie, jak hotele, jedynie wyspami luksusu, pozbawionymi własnego charakteru.

Generalnie zapewne każdy młody człowiek we Wrocławiu znajdzie coś dla siebie co pozwoli mu spędzić bardzo miło czas a dzięki temu zebrać wspaniały bagaż wspomnień. Miejsc do zwiedzania jest tak wiele i tak ciekawych że opiszę je w całkiem innym artykule na łamach niniejszej strony.

Nadmorskie kurorty

Rewal to wspaniała nadmorska miejscowość położona na Pobrzeżu Szczecińskim w powiecie gryfickim, która ujęła turystów swym niezwykłym klimatem, który charakterystyczny jest wyłącznie dla niej. Składa się na niego przede wszystkim przystań rybacka, która w sposób szczególny daje tej miejscowości urok i wzbudza zachwyt nawet w najbardziej wymagającym turyście. Niezwykle korzystnie na wygląd miasteczka wpływają także kutry rybackie, które podziwiać można na brzegu morza jak i w specjalnie stworzonym Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które wybudowano w pobliskiej miejscowości.

Na uwagę zasługuje fakt, iż wszelkiego rodzaju łodzie, które odnaleźć możemy w owym muzeum są podarowane przez miejscowych rybaków i stanowią o szczególnym darze. Bardzo korzystne pod względem turystycznym są także tarasy widokowe, które umożliwiają oglądanie romantycznych wschodów i zachodów słońca jak i podziwianie panoramy okolicy. Owa miejscowość jest odpowiednia także dla sportowców, o czym świadczy fakt, iż kilka lat temu wybudowano tam kompleks sportowo-rekreacyjny z halą sportową i boiskiem ze sztuczną nawierzchnią (pokryte jest ono syntetyczną trawą), na której możliwa jest gra w różnorodne formy gier to jest piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę. Na terenie miasteczka znajdują się także baseny oraz specjalne gabinety Spa, które szczególnie stworzone zostały dla pań. Mogą one bowiem w sposób szczególny zażyć luksusu i w pięknych otoczeniach zrelaksować się podczas masażów lub innych zabiegów.  Na szczególną uwagę zasługuje także bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, tym bardziej, że pokoje Rewal i noclegi Rewal słyną na całym wybrzeżu z niespotykanego komfortu. Pokoje Rewal posiadają osobną łazienkę i telewizor z telewizją satelitarną. Korzystnie także wypada baza restauracyjna, można bowiem odnaleźć różnorodne bary, restauracje, kawiarenki, puby i dyskoteki, w których to można mile spędzić czas, a przede wszystkim smacznie zjeść za niewielką cenę. Posiłki tam są zdrowe i świeże.

Przepustka dla średnio zarabiających Polaków

Niejeden z nas marzy o dużym, pięknym domu na ładnej działce, gromadce dzieci i szczęśliwym życiu bez trosk. Jednokrotnie jednak są to tylko marzenia, a owe plany się nie realizują, przynajmniej nie w całości. O ile bowiem dużej rodziny dorobić się jest nie trudno o tyle  dom na działce w cichej, spokojnej okolicy, najlepiej jeszcze nad jeziorem zdaje się być życzeniem nierealnym. W Rzeczpospolitej Polskiej zarobki są najniższe w całej Unii Europejskiej, a na poprawę takiego stanu rzeczy się nie zanosi. Co gorsza, na początku dwa tysiące jedenastego roku planowane są podwyżki podatku VAT, także pośrednio na żywność. Niewątpliwie owe podwyżki związane są z kryzysem gospodarczym, z którym rządy całego świata muszą się zmagać, jednak jak mówią specjaliści i analitycy same podwyżki podatków niczego nie zdziałają, a uargumentowaniem tego jest fakt, że w żadnym kraju, w którym przeprowadzono jedynie takie podwyżki reforma gospodarcza nie zakończyła się sukcesem.

Co gorsza, takie podwyżki uderzą głównie w biednych oraz średniozamożnych, to właśnie te grupy osób najbardziej odczują planowane zmiany. Jedni rozważają więc emigrację, mimo iż jak nam doskonale wiadomo bilety lotnicze,  a zwłaszcza bilety lotnicze do USA, ściślej bilety lotnicze do Nowego Jorku również stanowią przeszkodę trudną, a niekiedy nawet niemożliwą do pokonania. Co równie ważne, wyjazd do tego kraju Ameryki Północnej w jakimkolwiek celu wymaga posiadania wizy, która jednak bardzo ciężko uzyskać.

Wiza – jak ją otrzymać
Każdy z nas słyszał niejednokrotnie o wizach, o których tak głośno jest wciąż w telewizji, a to przez owe ograniczenia, z którymi wciąż muszą porać się Polacy, chcący wyjechać do Stanów Zjednoczonych, i nie ma znaczenia czy cel tego wyjazdu jest zarobkowy, czy też turystyczny. Nie dość, że bilety lotnicze, szczególnie w dobie kryzysu gospodarczego są bardzo drogie, to co grosza bilety lotnicze do USA, a przede wszystkim bilety lotnicze do Nowego Jorku osiągają kolosalne ceny. Sprawia to więc, że dla niejednego przeciętnego Polaka wyjazd do tego kraju Ameryki Północnej, i zwiedzanie czy praca w kraju, który przecież dla Polaków zawsze był odzwierciedleniem krainy wiecznej szczęśliwości wydaje się być nieosiągalny i stanowi pewien owoc dostępny tylko dla wybranych, którymi są oczywiście najbogatsi.

Bilet na wczasy

Obecnie wakacje i oferty wczasowe szczególnie zagraniczne są oblegane przez turystów, korzystających z transportu jakim jest przede wszystkim samolot. Internet jako źródło wielu informacji umożliwia zamawianie biletów lotniczych on-line. W Internecie możemy stale śledzić atrakcyjne oferty biletów lotniczych. Internet stawia przed nami wiele ciekawych propozycji i możliwości, które sprawiają, że nasze życie i nasze podróżowanie staje się bardzo łatwe i przyjemne. Od kilku lat obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania komunikacją powietrzną, dlatego też powstały nowe trasy lotnicze oraz nowe biura obsługi klienta. Latanie jest bardzo przyjemne i zjawiskowe. W dzisiejszych czasach bilety lotnicze uzyskujemy różnego rodzaju bonusy. W wyniku czego biura turystyczne zyskują sobie klientów, którzy byli pod wrażeniem ostatniej bardzo dobrej obsługi. Jest to bardzo dobry chwyt marketingowy.
Wakacje to beztroski czas odpoczynku i relaksu, wiele ludzi z utęsknieniem czekan na wymarzony urlop, który pozwoli wypocząć i załadować akumulator. Dziś bardzo popularne stały się wyjazdy zagraniczne, które co roku zyskują nowych zwolenników. Coraz więcej ludzi decyduje się na zagraniczne wyjazdy, gdyż czasami wczasy zagraniczne są tańsze od wakacji w naszym kraju. Szczególną sławę zyskały sobie wczasy last minut, jak sama nazwa wskazuje są to wczasy na ostatnią chwilę. W tym czasie można znaleźć bardzo korzystną ofertę spędzenia wakacji. Wakacje zagraniczne oferują swoim turystą masę przeróżnych atrakcji oraz wycieczek fakultatywnych. Obecnie wakacje z wycieczkami fakultatywnymi pozwalają na zwiedzenie i spróbowanie przeróżnych rzeczy począwszy od zwiedzania piramid do nurkowania czy przejażdżkach na wielbłądzie. Czasami warto spróbować czegoś nowego.

Ferie na nartach

Wydaje mi się, że jeżeli o ferie zimowe chodzi to idealnym wręcz miejscem jest pensjonat o nazwie narty włochy. Osobiście jestem tym miejscem bardzo zauroczona a muszę przyznać, że nie był to mój pierwszy wyjazd na tego typu imprezę. Byłam nim po prostu zachwycona. Nigdy wcześniej żaden hotelik mnie tak nie oczarował. Przykładowo rok wcześniej byłam w miejscu o nazwie narty dolomity. Fakt było tam dość ładnie jednak zdecydowanie miejsce to miało parę niedociągnięć, które zdecydowanie mi się nie podobały. Miejscem, które również przypadło mi do gustu, jednak zdecydowanie, nie aż tak jak hotelik o nazwie nart włochy był niewątpliwie pensjonat o pięknej nazwie narty Paganella. Niestety niedawno okazało się, że został on zamknięty z jakichś nieznanych mi przyczyn także nie mogę już właśnie w to miejsce jeździć. W tym układzie zdecydowanie muszę sobie znaleźć inne miejsce, które będzie mi się równie podobać. Myślę zresztą, że właśnie hotelik wymieniony jako pierwszy spełnia wszystkie moje oczekiwania.

Z tego co wiem zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek ferie czy wakacje zdecydowanie powinniśmy się dowiedzieć jakie opinie ma dane miejsce. Tak więc wpisując hasło typu „narty dolomity opinie” dowiemy się co inni ludzie, którzy już odwiedzali to właśnie miejsce o nim sądzą. Dobrze było by sprawdzić właśnie tego typu opinie, gdyż czasami okazuje się, że zdecydowanie niedobrze dla nas jest abyśmy jechali w dane miejsce. Z tego co wiem do miejsca o nazwie narty Paganella zdecydowanie warto jechać, gdyż okazuje się, że cieszy się ono naprawdę świetną renomą. Z tego co wiem na dzień dzisiejszy w Internecie miejsce to nie ma ani jednego negatywnego komentarza. Również jeżeli chodzi o hotelik o nazwie narty włochy sprawa ma się dokładnie tak samo. Osobiście nie zdawałam sobie do tej pory z tego właśnie sprawy. Jednak niedawno koleżanka powiedziała mi, że w sieci jest taka właśnie funkcja. Postanowiłam ją więc przy pierwszej okazji sprawdzić i faktycznie okazało się, że jest tak jak koleżanka mówiła. Ludzie komentują tam praktycznie wszystko.

Nadmorskie miejscowości

Myślę, że niektóre opisy nadmorskich miejscowości są dosyć nierzeczywiste. Czasami kiedy czyta się niektóre wpisy, które ktoś umieścił na danej stronie ma się wrażenie, że jest to po prostu opis raju. Nic oczywiście bardziej mylnego. Po prostu okazuje się, że zdecydowanie człowiek, który zamieścił dany opis nieco podkoloryzował swoje informacje. Zazwyczaj już same zdjęcia z nad morza nam to sugerują. Często zdarza się niestety, że zdjęcia z nad morza i opis danej miejscowości praktycznie całkowicie się od siebie różnią. Coś więc musi być nie tak. Jeżeli opis wskazuje nam na to, że dane miejsce jest po prostu piękne, zaś zdjęcie pokazuje coś całkiem innego zdecydowanie jestem skłonna bardziej wierzyć w opis niż w zdjęcie. Kwatery prywatne nad morzem przecież nie zawsze są ładne. Czasami zdecydowanie trzeba nieco podkoloryzować istniejącą rzeczywistość. Nie jest to miłe jednak zdecydowanie czasami trzeba tak robić, aby nasz „domek” czy cokolwiek innego na siebie po prostu pracowało i było wynajmowane.

 

Moim zdaniem wynajem noclegów jest podstawą praktycznie każdych wakacji. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że nie musimy mieć najlepszego pokoju w hotelu dobrze było by jednak gdyby dany pokój miał jakiś określony standard. Moim zdaniem jednak noclegi zdecydowanie warto załatwiać sobie znacznie wcześniej. Wydaje mi się, że jest to jak najbardziej rozsądne z naszej strony. Dzięki temu, że załatwiamy sobie częściej noclegi mamy zazwyczaj je znacznie tańsze. Znacznie tańsze noclegi oznaczają przede wszystkim to, że możemy dużo pieniędzy przeznaczyć na całkowicie inny cel. Wczasy nad morzem, moim zdaniem, zdecydowanie powinny zostać dokładnie zaplanowane. Zresztą jestem w ogóle człowiekiem, który zdecydowanie musi mieć wszystko zaplanowane. Wtedy po prostu zdecydowanie lepiej mi się funkcjonuje. A jeżeli lepiej mi się funkcjonuje mogę zrobić znacznie więcej rzeczy jednego dnia. Jestem wtedy zdecydowanie bardziej szczęśliwa. Wszystko jest po prostu w jaki najlepszym porządku. Wczasy są wtedy znacznie bardziej udane.

Zakopane

Osobiście uwielbiam wyjeżdżać w góry zimą. Zakopane zimą to dla mnie wprost niezapomniany widok. Rok rocznie na sylwestra przyjeżdżam dokładnie do tego samego pensjonatu. Często nawet zdarza się, że mam nawet ten sam pokój. Ludzie, którzy tam pracują znają mnie już na tyle, że doskonale zdają sobie sprawę z tego, że za rok również się pojawię. Ja sama natomiast jakoś nie potrafię się oprzeć urokowi tego właśnie miasta. W Zakopanym w końcu zawsze można robić coś ciekawego. Zwłaszcza jeżeli człowiek przy tym jeszcze doskonale potrafi jeździć na nartach i najzwyczajniej w świecie lubi to robić. W takiej sytuacji nie ma możliwości nudzenia się w tym właśnie mieście, które przecież przede wszystkim słynie z tego, że ludzie licznie przyjeżdżają do niego właśnie w sezonie zimowym. Ja jestem właśnie jednym z takich ludzi, którzy uwielbiają Zakopane odwiedzać właśnie zimą. Lato to zdecydowanie nie jest pora roku przeze mnie ulubiona. Zdecydowanie znacznie bardziej lubię zimę kiedy mogę sobie pojeździć na nartach.

Myślę, że osoba, która nigdy nie była w takim miejscu jak Zakopane nigdy tak naprawdę nie będzie w stanie zrozumieć co takiego widzę w tym właśnie mieście. Od kiedy byłam mała zakochałam się w tym mieście. Dla mnie osobiście jest to jedno z najpiękniejszych polskich miast i naprawdę nie wyobrażam sobie tego, aby nie odwiedzać go dwa razy do roku. Raz oczywiście latem i drugi raz zimą. Robię tak co roku. Jest to taka moja swego rodzaju tradycja. Zresztą niektórzy ludzie mieszkający w Zakopanym zaczynają mnie już poznawać. Kojarzą, że to właśnie ja odwiedza ich piękne miasto co roku. W sumie, co dla mnie jest nieco dziwne, nawet się nie dziwią, że co roku jestem w tych stronach. Zawsze wydaje mi się, że zdecydowanie bardziej się cieszą z tego, że mają nową osobę, która pokochała to miasto dokładnie tak samo jak oni. Nie mówię, że bardziej, bo na pewno tak właśnie nie jest. Wydaje mi się jednak, że pokochałam ich miasto dokładnie tak samo jak oni. I chyba na dzień dzisiejszy wiem o nim dokładnie tyle samo co zdecydowana większość z nich.

« Poprzednie wpisy

Podobne

Rewal to wspaniała nadmorska miejscowość położona na Pobrzeżu Szczecińskim w powiecie gryfickim, która ujęła turystów swym niezwykłym klimatem, który charakterystyczny jest wyłącznie dla niej. Składa się na niego przede wszystkim przystań rybacka, która w sposób szczególny daje tej miejscowości urok i wzbudza zachwyt nawet w najbardziej wymagającym turyście. Niezwykle korzystnie na wygląd miasteczka wpływają także kutry rybackie, które podziwiać można na brzegu morza jak i w specjalnie stworzonym Muzeum Rybołówstwa Morskiego, które wybudowano w pobliskiej miejscowości.

Na uwagę zasługuje fakt, iż wszelkiego rodzaju łodzie, które odnaleźć możemy w owym muzeum są podarowane przez miejscowych rybaków i stanowią o szczególnym darze. Bardzo korzystne pod względem turystycznym są także tarasy widokowe, które umożliwiają oglądanie romantycznych wschodów i zachodów słońca jak i podziwianie panoramy okolicy. Owa miejscowość jest odpowiednia także dla sportowców, o czym świadczy fakt, iż kilka lat temu wybudowano tam kompleks sportowo-rekreacyjny z halą sportową i boiskiem ze sztuczną nawierzchnią (pokryte jest ono syntetyczną trawą), na której możliwa jest gra w różnorodne formy gier to jest piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę. Na terenie miasteczka znajdują się także baseny oraz specjalne gabinety Spa, które szczególnie stworzone zostały dla pań. Mogą one bowiem w sposób szczególny zażyć luksusu i w pięknych otoczeniach zrelaksować się podczas masażów lub innych zabiegów.  Na szczególną uwagę zasługuje także bardzo dobrze rozwinięta baza noclegowa, tym bardziej, że pokoje Rewal i noclegi Rewal słyną na całym wybrzeżu z niespotykanego komfortu. Pokoje Rewal posiadają osobną łazienkę i telewizor z telewizją satelitarną. Korzystnie także wypada baza restauracyjna, można bowiem odnaleźć różnorodne bary, restauracje, kawiarenki, puby i dyskoteki, w których to można mile spędzić czas, a przede wszystkim smacznie zjeść za niewielką cenę. Posiłki tam są zdrowe i świeże.