Blog dla turysty

przewodnik turystyczny
Na narty

Polacy coraz częściej i coraz chętniej odpoczywają na nartach. W związku z tym że nasze portfele są coraz grubsze to również coraz częściej bawimy się w zagranicznych kurortach. Najpopularniejsze są kierunki Austria lub Włochy. Alpy zdecydowanie należą do ulubionych miejsc dla fanów białego szaleństwa. Na naszej stronie znajdziecie kilka ciekawych informacji o wypoczynku we Włoszech, o tym gdzie można sobie posuszować jak i również gdzie znaleźć fajne noclegi w przystępnej cenie. Oczywiście również przeczytacie kilka słow o infrastrukturze dostępnej dla narciarzy. Tak więc zapraszam do czytania.

Jeżeli ktoś chce wybrać się w zimie na jakieś krótkie wczasy zdecydowanie polecam takie miejsce jak narty włochy. Byłam tam w zeszłym roku i muszę przyznać, że jestem wręcz zachwycona. Doszło nawet do tego, że praktycznie od razu zarezerwowałam sobie tam urlop w przyszłym roku. Osobiście kocham narty i naprawdę nie wyobrażam sobie urlopu bez nich. Firma do której się zwróciłam doskonale zdawała sobie z tego sprawę. Na dzień dzisiejszy mogę tę firmę polecić z czystym sumieniem. Uważam, że jeżeli ktoś chce, aby jego wypoczynek był jak najbardziej udany powinien zwrócić się do firmy o skromnej nazwie narty dolomity. Ta firma naprawdę jest praktycznie każdemu z nas w stanie zapewnić to o co mu chodzi. Wystarczy tylko podać swoje wymagania i wybrać ofertę, która nas interesuje. Ja ze swojej strony proponuje jeszcze hotel o nazwie „narty Paganella”. Jest to zdecydowanie dość duży obiekt, który jednak świetnie nadaje się dla rodzin z dziećmi. Z tego co wiem rodzina moich znajomych jeździ tam praktycznie co roku. Jednak jeżeli nie zadowoli Was to miejsce, zawsze pozostaje Zakopane. Stolica zimowych sportów w naszym kraju, od lat przyciąga przez cały rok wielu turystów. Tak więc generalnie miłośnicy sportów zimowych mogą wybrać się na urlop zarówno do Polski jak i odwiedzić kurorty zagraniczne. Wszystko zależy od zasobności portfela.

Z psem na wakacjach

Wychodzę z założenia, że wczasy nad morzem są czymś najlepszym, co człowiekowi może się przydarzyć. Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że nie każdy człowiek lubi takie wczasy. Są ludzie, którzy zdecydowanie wolą jeździć w góry. Ich zdanie oczywiście również należy szanować. Wychodzę jednak z założenia, że dla mnie osobiście domki letniskowe nad morzem są po prostu idealnym miejscem do tego, aby spędzić sobie swoje wymarzone wczasy. Osobiście zdecydowanie jestem człowiekiem, który lubi ciepło. Tak, więc zdecydowanie uważam, że wczasy nad morzem są dla mnie czymś idealnym zwłaszcza, że jak się okazuje atrakcje nad morzem są po prostu niesamowite. Poza tym na wakacje zawsze zabieram ze sobą swojego psa. Zdecydowanie nie mógłbym się bez niego obejść.

A skoro zabieram psa zawsze muszę szukać takich miejsc, w których jednak będzie on mile widziany. Zdecydowanie nie widzi mi się zostawiać swojego pupila na dwa tygodnie tylko, dlatego, że zdecydowałem się pojechać na wczasy gdzieś za granicę. Byłoby to po prostu nieodpowiedzialne. Posiadanie psa zdecydowanie utrudnia wyjazd na wczasy za granicę, może jeszcze samochodem nie jest aż tak trudno o tyle już wylot samolotem będzie zdecydowanie sporym wyzwaniem. Zwłaszcza że dla psa musimy posiadać paszport. Na szczęście jak wspomniane było wcześniej bez problemu nad Bałtykiem można znaleźć ośrodki, które przyjmą nas z naszym czworonożnym przyjacielem a co za tym idzie możemy spędzić bardzo udane wakacje w towarzystwie naszych najbliższych z rodziny jak i również z naszymi ulubionymi zwierzakami. Warto jest sprawdzić już na etapie wybieranie miejsca na nocleg, czy przyjmują w danym ośrodku zwierzęta. Zwłaszcza że do standardu należy sytuacja że zwierząt się nie przyjmuje, dlatego znalezienie odpowiedniego ośrodka nie zawsze jest łatwe. Najprościej oczywiście mają osoby, które posiadają własny domek nad morzem, nie każdego jednak jest stać na taki luksus.

Wypoczynek i Polska

Polska jest krajem pięknym, z takimi pewnikami kłócić się nie sposób. Z aksjomatami się nie dyskutuje, można zaś podyskutować o promocji polskich miejscowości, o infrastrukturze turystycznej polskich miejscowości. Nie zawsze ta ostatnia stoi na odpowiednio wysokim poziomie, na poziomie, który pozwala wielu turystom z różnych krajów cieszyć się wypoczynkiem w polskich miastach, miasteczkach i wsiach. Nie zawsze nasze okolice są dobrze promowane i nie zawsze zaplecze noclegowe jest wystarczająco bogate. Dlatego przed mistrzostwami Euro 2012 miasta wybrane na gospodarzy rozgrywek dwoją się i troją już dziś, by wyrobić się z budowami stadionów, hoteli, hosteli. A braki są znaczne; w wielu miastach atrakcyjnych turystycznie brakuje przeważnie dwóch typów noclegów, najdroższych pięciogwiazdkowych hoteli dla najbogatszych i tych najtańszych, dla studentów, miejsc, gdzie za kilka euro można przenocować.

Z tym wszystkim Polska będzie musiała sobie poradzić, ale już dziś można na naszej turystycznej mapie znaleźć kilka miejsc, które świecą przykładem jeśli idzie o infrastrukturę turystyczną i zaplecze hotelowe. Rewal, niewielka miejscowość na zachodnich krańcach kraju, to wzór godny naśladowania. W Rewalu znajdzie coś dla siebie bogacz, który nie musi korzystać z oferty pokoje w Rewalu, ponieważ wynajmuje sobie na okres wakacyjny luksusową willę z pełnym wyposażeniem; znajdzie też dla siebie ciekawą propozycję nieco uboższy w gotówkę na koncie turysta, dla którego noclegi w Rewalu przygotowały ofertę stosunkowo tanich domków drewnianych, kwater domowych, pól kempingowych, gdzie można rozstawić namiot, zaparkować samochodem z przyczepą kempingową. Rewalskie plaże w niczym nie przypominają zabrudzonych plaż, które niestety wciąż w wielu polskich miasteczkach straszą swym widokiem, rewalskie wydmy to ekologiczne ciekawostki, ewenementy na skalę europejską. Warto w polską branżę turystyczną inwestować, bo, jak pokazuje to przykład Rewala, inwestycje takie z pokaźną nawiązką zwracają się w niedługim czasie.

Samolotem w świat

Widząc kobiet w ciąży często zastanawiamy się kiedy urodzi. Zdarzają się takie przypadki, iż na odpowiedź wcale nie trzeba długo czekać ponieważ nigdy  nie wiadomo czy mały człowieczek noszony pod sercem właśnie nie będzie chciał zobaczyć wnętrza samolotu w którym siedzi jego przyszła rodzicielka. Dlatego też w niektórych krajach kasjerki sprzedające na przykład bilety lotnicze do Chin mają obowiązek zwrócić uwagę czy pasażerka nie jest w zbyt zaawansowanej ciąży. Ma to na celu ochronę pasażerów, którzy kupując również bilety lotnicze do Chin znaleźli by się w tym samym samolocie co mogąca urodzić w każdej chwili kobieta. Jednak czasem zdarza się, że do porodu dochodzi właśnie podczas lotu kilka tysięcy kilometrów nad ziemią, wtedy nie pozostaje nic innego jak odebrać spokojnie bez paniki poród. Takie dziecko które przyjdzie na świat w takich okolicznościach może liczyć na szereg przywilejów. Jednym z nich mogą być darmowe bilety lotnicze do Chin przez resztę jego życia. Dlatego drogie mamy, powinniście często wchodzić podczas ciąży, a nuż może i wasze dzieci będą miały szczęście podróżować za darmo?

Wszystkie zniżki na bilety lotnicze do Chin są skierowane przeważnie do obywateli właśnie tego kraju. Jak wiadomo, chińczycy kojarzą nam się z grupami wycieczkowymi, w  których na szyi każdego wisi czarny mały aparacik. Chińczycy to naród bardzo ciekawy świata i jego dziejów wszystko muszą mieć udokumentowane na zdjęciach, są to dla nich pewnego rodzaju trofea. Nie powinniśmy robić zdziwionej miny gdy przy kasie po bilety lotnicze do Chin będziemy jedynymi ludźmi, którzy z Chinami  mają niewiele wspólnego. Nie należy się tym jednak zbytnio przejmować. Chiny to bardzo chłonny kraj. A dział linii lotniczych musi funkcjonować tam w taki sposób by przyciągnąć jak najwięcej swoich rodaków jak i obcokrajowców. Na tanie bilety lotnicze do Chin jest zawsze ogromny popyt, zważywszy na to, że około 90 procent klientów tych tanich linii lotniczych to właśnie Chińczycy. Polscy urzędnicy powinni się poważnie nad tym zastanowić, do najlepszy interes dla państwa można zrobić właśnie na jego obywatelach.

Podobne

Jest na świecie wiele miejsc, które możemy poznać. Jest wiele miejsc, nad którymi możemy się zastanowić. Wszystko przecież zależy od nas. Wszystko przecież będzie naszą opcją. Warto jest to wiedzieć i warto jest o tym pamiętać. Przecież wszystko jest dla ludzi. Przecież wszystko jest naszą opcją. Warto jest o tym pamiętać. Warto jest to wszystko wiedzieć. Wiele od nas zależy. Naprawdę wiele możemy. Poznawać jest naprawdę warto. Naprawdę warto jest poznawać wiele miejsc. Wiele możemy więc spokojnie korzystajmy z tego. Przecież wszystko jest dla ludzi. Przecież wszystko będzie naszą opcja. Nie ma nic lepszego i nie ma nic ważniejszego. Pamiętajmy o tym i doceniajmy to wszystko. Przecież wiele jest naszą opcją. Poznawać różne miejsca jest naprawdę warto, ponieważ daje nam to wiele możliwości. Wiele możemy się nauczyć. Wiele można się dowiedzieć. Taka wiedza czasem będzie nam potrzebne, czasem nie. Ale fajnie jest coś poznawać. Fajnie jest wiedzieć to wszystko co wiemy. Wszystko jest naszą opcją. Pamiętajmy o tym. Wiele od nas zależy. Wiele jest naszą opcją.