Blog dla turysty

przewodnik turystyczny
Jak szukać noclegu w górach?

Większość Polaków w czasie wakacji wybiera Zakopane jako miejsce odpoczynku. Jak znaleźć dobre i tanie noclegi w górach, czego się wystrzegać oraz na co uważać podczas poszukiwań dobrych noclegów? Należy przede wszystkim porównywać gruntownie oferty. Oferty, w których zamieszczone są noclegi znajdują się na portalach, w których jest cała baza noclegów, ale także istnieją miejsca w internecie, na których można spokojnie polegać, czyli na przykład fora internetowe, na których znajdują się wpisy dla osób poszukujących noclegów w górach oraz tych, które już w górach były. Można tam znaleźć opinie o hotelach, pensjonatach oraz o prywatnych kwaterach. Jeśli nie masz dostępu do internetu, możesz szukać miejsc noclegowych w inny sposób. Dobrym wyjściem jest udanie się bezpośrednio na wypoczynek w góry bez szukania noclegów jeśli nie masz rodziny oraz jeśli masz niewiele lat. W przeciwnym wypadku będziesz musiał już czuć się odpowiedzialny za członków swojej rodziny i wynająć noclegi przed wyruszeniem na urlop.

Jeśli jednak chcesz zaryzykować i chcesz wynająć noclegi już bezpośrednio na miejscu, możesz poszukać w biurze informacji turystycznej oraz na dworcu PKS. Na dworcu znajdują się osoby, które oferują przyjezdnym. Zazwyczaj ceny, jakie oferują są wyższe niż te, które można znaleźć w dowolnej ofercie internetowej, dlatego nie jest to sposób na tanie noclegi dla oszczędnych, ale sposób dla osób, którym nie chce się poświęcić wcześniej czasu na rezerwację noclegów. Noclegi w górach można znaleźć w pensjonatach, w prywatnych pokojach, w hotelach, w apartamentowcach, a także w hostelach i w schroniskach górskich. Tylko od naszego upodobania oraz od zasobności portfela zależy rodzaj wybranego zakwaterowania w górach. Warto prześledzić ceny i sprawdzić zdjęcia pokoju, który chcemy wynająć. Można także sprawdzić telefonicznie kontakt bezpośredni z osobami, które zajmują się wynajmowaniem pokoi turystom. Należy zachować pewną ostrożność przy wynajmowaniu pokoi ze względu na to, że grasuje wielu oszustów.

Hotel w centrum miasta

Prezentujemy państwu nasz hotel,‭ ‬który znajduje się w głównym punkcie miasta.‭ ‬Osoby,‭ ‬które dojeżdżają do nas autem lub autokarem,‭ ‬mogą zaparkować pojazd na wygodnym i dużym parkingu,‭ ‬który znajduje się na tyłach naszego przybytku.‭ ‬Hotel oferuje sześćdziesiąt miejsc noclegowych.‭ ‬Organizujemy przyjęcia okolicznościowe w knajpie położonej w podziemiach naszego hotelu.‭ ‬Możliwe jest wynajęcie całego hotelu na imprezy okolicznościowe,‭ ‬takie jak wesele lub konferencje.‭ ‬Hotel przystosowany jest do przyjęcia firm,‭ ‬które chcą zorganizować sobie konferencje.‭ ‬Posiadamy sale,‭ ‬w których możliwe są takie konferencje z użyciem rzutnika,‭ ‬z miejscami dla prawie stu osób.‭ ‬Hotel także udostępnia katering oraz całodobową obsługę kelnerską.‭ ‬W pokojach znajduje się sprzęt audiowizualny,‭ ‬każdy mieszkaniec hotelu ma dostęp do internetu w swoim pokoju,‭ ‬możliwe jest także dostarczanie posiłków bezpośrednio do pokoju hotelowego.‭ ‬Istnieje możliwość rezerwacji przez internet,‭ ‬recepcja czynna jest przez całą dobę.‭

‬Osoby,‭ ‬które rezerwują noclegi w naszym hotelu z wyprzedzeniem mogą liczyć na specjalne zniżki oraz na rabaty,‭ ‬które upoważniają także na darmowe zwiedzanie miasta‭ ‬-‭ ‬muzea oraz teatry udostępniają darmowe wejściówki dla osób,‭ ‬które mogą pokazać kartę gościa naszego hotelu.‭ ‬Hotel znajduje się w centrum miasta,‭ ‬pod hotele znajduje się postój taksówek,‭ ‬dzięki którym można dostać się w każde miejsce,‭ ‬które chcemy.‭ ‬Osoby,‭ ‬które są zainteresowane wynajmem pokoju,‭ ‬powinny zgłosić się telefonicznie lub przybyć do naszej recepcji aby złożyć zamówienie na noclegi.‭ ‬Nasz hotel jest doskonale zlokalizowany,‭ ‬pod hotelem znajduje się postój taksówek,‭ ‬w pobliżu jest też ciekawa pętla tramwajowa i węzeł komunikacyjny,‭ ‬dzięki czemu goście naszego hotelu nie będą mieli problemu z wydostaniem sie z hotelu do każdej niemal części miasta.‭ ‬W hotelu znajduje się trzydzieści pokoi.‭ ‬Połowa z nich to pokoje dwuosobowe,‭ ‬w swojej ofercie mamy także noclegi dla par w apartamentach z większymi łóżkami,‭ ‬a także pokoje dla pojedynczych osób.‭ ‬Noclegi dostępne są po zarezerwowaniu ich uprzednio,‭ ‬możliwa jest rezerwacja internetowa.‭ ‬Ceny pokoi do wynajęcia znajdują się na stronie internetowej hotelu,‭ ‬możliwe jest dostawienie niekiedy jednego małego łóżka dla dziecka do pokoju dwuosobowego.‭ ‬Hotel dysponuje także parkingiem,‭ ‬który jest dodatkowo płatny w wysokości około dwudziestu złotych za dobę.

Najlepsze wyspy w Europie

Jeśli chcesz przeżyć piękne wakacje na wyspie do złudzenia przypominającą te, które można spotkać jedynie na Oceanie Indyjskim, musisz wiedzieć, że takie urokliwe i wyjątkowe miejsca znajdują się także w Europie. Najczęściej trzeba ich długo szukać, bo masowa turystyka tam nie dociera. Biura podróży zazwyczaj nastawione są na wysyłanie swoich turystów w miejsca, w których rozwinięta jest turystyczna infrastruktura, w których można znaleźć tanie hotele, gdzie znajdują się baseny. Najczęściej takie miejsca nie są zbyt ciekawe przyrodniczo, bo bardziej liczy się to, że można zostawić samochód na dużym parkingu przed hotelem oraz to, że można imprezować przez całą noc, a następnie wygrzewać się na pięknej plaży. Miejscem, które przypomina raj, a do którego można dostać się jeszcze w obrębie Europy jest Santorini. Jest to grecka wyspa, w której turystyka jest wprawdzie maksymalnie rozwinięta, ale jednocześnie niewielu Polaków zdaje sobie sprawę z tego, że taka wyspa istnieje.

Ciężko jest dostać się na tę wyspę bez przesiadek. Najczęściej trzeba lecieć z Polski do Berlina albo na Słowację, a stamtąd do Aten, z Aten dopiero na wyspę. Dlatego właśnie turystyka wymierzona w tę wyspę nie istnieje, bo zajmuje biurom podróży zbyt wiele wysiłku. Jednakże osoby, które były na wyspie wiedzą, że warto zapłacić znacznie więcej ale ma się pewność w przypadku Santorini, że wakacje będą udane. Ciekawą wyspą jest także Sardynia. Jest to miejsce, w którym zawsze można liczyć na dobrą pogodę, która pozwala nie tylko leżeć na plaży, ale także pozwala nam na wykorzystanie swojego urlopu na uprawianie sportów. Można urządzać sobie wspinaczki, wycieczki po górach, a także urządzać sobie windsurfing, bo wyspa jest wietrzna i ma wspaniałą bazę na takie wypady na morze. Dla osób, które uwielbiają imprezować, dobra jest Ibiza. Jest to wyspa, na której imprezuje się właściwie przez całą dobę. Jeśli jednak nie lubimy takich klimatów, odpowiednia dla nas będzie inna piękna hiszpańska wyspa: Formentera.

Najtańsze noclegi

Jeśli nie masz pieniędzy na noclegi, możesz wyjechać na wakacje tanim kosztem jeśli weźmiesz ze sobą namiot. Podróżowanie z namiotem, najlepiej autostopem – jest to najlepszy sposób na tanie podróże. Jeśli chcesz wynająć noclegi w pensjonatach i hotelach, zapłacisz do kilku razy więcej. Nocowanie na polu namiotowym ma mnóstwo niedogodności, jeśli jednak jesteś studentem lub zapalonym podróżnikiem, to nic nie stoi ci na przeszkodzie aby cieszyć się swoimi wakacjami bez narzekania na niewygodę i na brak takich rzeczy jak łazienka czy kuchnia pod ręką. Każde pole namiotowe ma dostęp do prądu i do każdego namiotu można podprowadzić sobie przyłącze prądu. Zazwyczaj odbywa się to poprzez wniesienie dodatkowej opłaty. Jeśli chcesz mieć dostęp do kuchni, możesz pojechać na takie pole namiotowe, które to udostępnia. A praktycznie każde pole namiotowe w Polsce musi obowiązkowo mieć dostęp do sanitariatów oraz do kuchni. Turyści wynajmujący noclegi na polu namiotowym muszą mieć dostęp do wrzątku, a także do lodówki, w której mogą przechowywać swoje jedzenie.

Jeśli chcesz wrócić na pole namiotowe nad ranem, po imprezie – nic nie stoi na przeszkodzie, bo pola namiotowe z reguły są otwarte. Jednakże warto wybrać takie, które jest ogrodzone i które ma zapewnioną ochronę. Będzie to pewien gwarant, że pole namiotowe ma ubezpieczenie i jeśli twój namiot lub wyposażenie namiotu zginie z pola namiotowego, wtedy będziesz mógł ubiegać się o odszkodowanie za straty. Najciekawsze są pola namiotowe znajdujące się nad morzem – najczęściej znajdują się one nad samą plażą, czego zagwarantować nie mogą żadne inne pensjonaty ani hotele. Śpiąc w namiocie możesz słuchać szumu fal o każdej porze dnia i nocy. Ponadto, pola namiotowe to miejsca, w których nie jest problemem żadna integracja z osobami, które śpią w pobliżu. Jeśli chodzi o pola namiotowe w górach, często są to miejsca, w których noclegi sobie znajdują prawdziwi miłośnicy gór i outsiderzy. Większość pól namiotowych ma swoje strony internetowe, na których znajdują się dokładne cenniki oraz mapki dojazdowe oraz opisane zasady korzystania z noclegów.

Noclegi w schroniskach górskich

W ostatnich czasach coraz więcej osób wybiera aktywny wypoczynek w górach zamiast biernego leżenia na plaży.‭ ‬Co zrobić jeśli podczas górskiej wędrówki zastanie nas noc,‭ ‬a my po wielogodzinnym wysiłku chodzenia po górach będziemy już wykończeni będziemy potrzebowali ciepłego posiłku‭? ‬Można wtedy liczyć na to,‭ ‬że schroniska górskie,‭ ‬które znajdują się w okolicach naszej trasy zaoferują nam noclegi.‭ ‬Żaden turysta nie jest wyganiany ze schroniska,‭ ‬jednakże warto wcześniej zarezerwować sobie noclegi aby być pewnym,‭ ‬że po kilkunastogodzinnej wędrówce spotka nas ciepłe łózko,‭ ‬a nie miejsce na schodach.‭ ‬Warto spakować do plecaka karimatę,‭ ‬na której będziemy mogli się przespać na takiej schroniskowej podłodze.‭ ‬Warto sprawdzić także czy mamy dobre mapy,‭ ‬na których zaznaczone są takie schroniska górskie,‭ ‬w których można znaleźć noclegi.‭ ‬Warto także zabrać ze sobą na górską wycieczkę palnik,‭ ‬dzięki któremu będzie można przygotować sobie coś ciepłego do jedzenia albo do picia jeśli okaże się,‭ ‬że schronisko górskie znajduje się zbyt daleko nas i nie ma szans na noclegi pod dachem.‭ ‬Jeśli panuje wtedy zima,‭ ‬brak jakiejkolwiek możliwości ogrzania się może być dla nas śmiercionośnym zagrożeniem.

Górskie wycieczki,‭ ‬jak wiadomo,‭ ‬są bardzo wyczerpujące.‭ ‬Po drodze nie ma czegoś takiego jak noclegi,‭ ‬ewentualnie można spotkać niekiedy schroniska górskie,‭ ‬w których można znaleźć miejsce‭ ‬-‭ ‬najczęściej na podłodze ze względu na brak wolnych miejsc.‭ ‬Schroniska górskie to miejsca,‭ ‬w których noclegi niestety trzeba wcześniej rezerwować,‭ ‬bo cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wśród turystów.‭ ‬Jednakże najczęściej jest tak,‭ ‬że jeśli turysta,‭ ‬który schodzi z trasy zajrzy do schroniska,‭ ‬to nie odmówi się mu schronienia się chociażby na jedną noc,‭ ‬chociażby na podłodze w śpiworze i na karimacie.‭ ‬Wszystkie schroniska górskie mają karimaty do wypożyczenia,‭ ‬a także łóżka polowe w zapasie oraz grube koce,‭ ‬które są udostępniane turystom w razie nagłe potrzeby przespania się w schronisku górskim w przypadku braku miejsc na noclegi w łóżkach i zamykanych pokojach.‭ ‬Dlatego schroniska górskie to miejsca,‭ ‬w których noclegi mogą znaleźć się zawsze i żaden wędrowiec nie zostanie przegnany z takiego miejsca.‭

Podobne

image Turystyka nie pojawiła się wczoraj, ani tydzień temu. Turystyka jest znana od zawsze. Turystyka była zawsze. Tylko po prostu nie była tak rozwinięta. Turystyka mimo wszystko jest z nami od zawsze. Przecież zawsze się podróżowało. Obojętnie w jaki sposób. Tylko po prostu kiedyś nie było jeszcze określenia „turystyka”. Turystyka jest dla nas. Turystyka jest nam potrzebna. Warto jest więc ją szanować. Warto jest o to wszystko dbać. Przecież wszystko jest dla ludzi. Przecież każdy ma swoje możliwości. Przecież możemy naprawdę wszystko. Warto jest o tym pamiętać. Warto jest to wiedzieć. Szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy turystyki. Turystyka jest ważna. Nie można o niej zapominać. Przecież jest potrzebna. Była potrzebna od samego początku. Tylko po prostu kiedyś aż tak się z tej turystyki nie korzystało. Nie było to wszystko dla nas takie ważne i potrzebne. Technika poszła do przodu. I właśnie to sprawiło, że jest tak jak teraz. A jeszcze nawet może być lepiej. Warto to wszystko doceniać. Naprawdę.